Olej z čajovníkového stromu

09.08.2023

To musí být v každé domácí lékárničce! Multifunkční využiti. Článek je dlouhý, ale ty informace stojí za to.

V Evropě a v Americe začali využívat tohoto oleje pro léčení bakteriálních a houbových onemocnění kůže a dýchacích cest. V době 2. světové války byl široce využívám v anglickém průmyslu. Byl přimícháván do technických olejů kvůli desinfekci různých oděrek na pracovištích. V jižní části Tichomoří se používal k odpuzování hmyzu. Místní obyvatelé si jím potírali tělo , aby odpudili hmyz a komáry. Australské cukrovary používaly 40% čajovníkový olej pro léčbu popálenin. V éře antibiotik a antibakteriálních léčiv byl čajovníkový olej zapomenut V současné době opět vzrostl zájem o přírodní antibakteriální léčbu. V čajovníkovém oleji existuje 48 složek , včetně vzácného firidoflorcia, které neexistuje v žádných jiných rostlinách s antibakteriálními účinky jako je třeba rozmarýn či eukalipt. Olej z čajovníkového dřeva se vyrábí průmyslovým způsobem od roku 1930. Nezávadný, přírodní a víceúčelový čajovníkový olej to je antiseptikum budoucnosti. Čajovníkový olej stimuluje imunní systém, pomáhá při různých onemocněních a ničí růst houbové flóry a takových baktérií, jako jsou například stafilokoky , streptokoky, pneumokoky a konokoky.  Důležitou vlastností oleje to, že nemá vedlejší účinky (svědění, vysušená pokožka, atd.), které se mohou u ostatních léčiv objevit. Olej je netoxický, má silnou aromatickou vůni. Užívá se při onemocnění kůže. 

Nejrozšířenější způsoby využití čajovníkového oleje: 

LUPY - Do dávky šamponu na jednou umytí hlavy přidat 5-10 kapek. 

SUCHÉ VLASY - Do kondicionéru přidat 5 kapek, vetřít do vlasů, nechat působit asi 10 minut a potom spláchnout.

BOLEST V UCHU – Lehce nahřát olivový olej s čajovníkovým olejem v poměru 2: 1 ( olivový olej: čajovníkový olej), nakapat do ucha 1-2 kapky. Opakovat dle potřeby.

KAŠEL , RÝMA, NACHLAZENÍ- Přidat 10 kapek do inhalátoru, inhalovat 2 x denně. Při rýmě potřít nos.

BOLEST V KRKU – Do teplé vody nakapat 5 kapek a kloktat 2-3x denně.

JIZVY V NOSE – 1 kapku smíchat s 5 kapkami olivového oleje. Namočit tamponek a opatrně čistit jizby.

OBLIČEJ - JEČNÉ ZRNO - 2-3 kapky přidat do hrnku s horkou vodou a provést parní lázeň.

AKNÉ - 2 x denně potírat 2-3 kapkami obličej. Olej můžeme také přidat do pleťového mléka.

PO HOLENÍ - Jako silné antiseptikum se může použít v kombinaci s jakýmkoli prostředkem po holení

ZUBY A DÁSNĚ - Rozpustíme 3-5 kapek s menším množstvím horké vody. Dutinu ústní vyplachujeme 2-3 x denně . Dásně potíráme neředěným olejem.

POPRASKANÉ RTY – 3-5 kapek přidáme do sklenice s horkou vodou. Poškozená místa 2 x denně opatrně potíráme.

BOLESTI ZUBŮ - Dutinu ústní vyplachujeme vodou s TT olejem . Bolestivý zub potíráme tamponem s neředěným olejem.

POPÁLENINY - Na popálené místo přiložíme na dobu 2-3 minut obklad z ledu. Potom na poškozenou tkáň nakapeme několik kapek oleje a opatrně roztíráme

BRONCHITIDA - 5 kapek oleje rozetřeme na prsou , zabalíme do teplého ručníku ( můžeme použít i gumovou přikrývku naplněnou teplou vodou) na 1-2 hodiny.

KOUSNUTÍ HMYZEM - Na zasažené místo vtíráme TT olej. Na rozsáhlejší poškození kůže používáme TT v kombinaci 1:5 s jakýmkoli rostlinným olejem.

EXÉM - Vysušenou pokožku potíráme TT olejem

PÁSOVÝ OPAR - V poměru 1:5 smícháme s libovolným olejem. Ingredienci zahřejeme. Nanášíme na poškozenou oblast 2-3x denně, dokud bolest neustoupí. Do horké koupele přidáme 10 kapek.

REVMA – V poměru 1:1 smícháme s jakýmkoli nahřátým olejem. Vmasírujeme do úplného vstřebání.

BRADAVICE - Na nahřátou bradavici nakapeme 3-5 kapek. Vtíráme do úplného vstřebání. Aplikujeme , dokud bradavice dokud neupadne ( může to trvat i několik dnů).

CHODIDLA A NOHY - TT olejem masírujeme poškozené a namáhané svaly. Na chodidla aplikujeme deodoranty v rozprašovači, do které přimícháme TT olej.

MOZOLY A OTLAKY – Do poškozené tkáně vmasírujeme TT olej.- Do horké vodní lázně na nohy přidáme TT olej.

OČISTA KŮŽE - O TT olji je známo, že proniká hluboko do pokožky. 1-2 kapky oleje přidáme do dávky krému nebo do vody po holení. Zvlhčuje a zjemní pokožku.

INTIMNÍ HYGIENA ŽEN - 8-10 kapek rozpustíme v půl litru převařené vody. Roztok je určen pro vnitřní použití. Po holení choulostivých oblastí používáme TT olej v poměru 1:4. Aplikujeme 2 x denně. Podrážděnost mizí.

POUŽITÍ V DOMÁCNOSTI - V každé domácnosti se vyskytují mikroby a bakterie, které mohou způsobit alergii. TT olej je nejsilnějším antiseptikem. Díky používání TT oleje při čištění a mytí bude naše domácnosti hygienicky bezpečná.

ZVLHČOVAČ VZDUCHU - 10 kapek přidáme do nádob na radiátorech, nebo do olejové lampy. Velmi dobře čistí a desinfikuje vzduch a zamezuje nepříjemným pachům.

10 ml Cena : 199,- 

Pro nákup se slevou 20% se zaregistrujte jako VIP klient

Pokud se nechcete registrovat, můžete objednat tyto přípravky bez registrace a slevy zde: